Turnaj TJ Vodochody 2004

Datum : 21.8.2004
Místo : Vodochody
Zápas : Turnaj

Prvního většího týmového úspěchu jsme dosáhli na turnaji ve Vodochodech, když jsme s přehledem postoupili ze základní skupiny a jediný vstřelený gól nás dělil od utkání o třetí místo. Nakonec jsme skončili sice až šestí, přesto můžeme být se svým vystoupením velmi spokojeni.
Ve Vodochodech se sešla téměř kompletní sestava, chyběli jen zraněný Matěj Kuncíř, Růža a nepřítomní Petr Gregor s Honzou Voldánem. Proto jsme tentokrát místo obvyklých jednotlivých střídání točili dvě celé obrany a v útoku se vystřídalo dokonce pět hráčů. V čtyřčlenné základní skupině, z které jsme toužili postoupit, byli našimi soupeři dva z místních týmů, FK Pivochody a Klapzubova 12° a Killtec, účastník 5. Hanspaulské ligy.
Právě úvodní zápas ve skupině proti Killtecu měl napovědět o našich postupových ambicích. V utkání jsme si udržovali po celou dobu mírnou převahu a vypracovali si i několik dobrých šancí, gól však nepadl ani na jedné straně. Vzhledem k vývoji zápasu jsme mohli být trochu zklamaní, ale získali jsme bod, se kterým jsme moc nepočítali.
Po půlhodinové pauze jsme nastoupili k druhému utkání ve skupině. Soupeřem nám byl tým FK Pivochody, který ve svém prvním zápase utržil debakl 1:5 a stejně jako my potřeboval k uchování naděje na postup bezpodmínečně zvítězit. Celé utkání bylo až na výjimky ve znamení naší snahy o pokoření brankáře soupeře, která byla až do 6. minuty druhého poločasu neplodná. Našemu střeleckému trápení udělal přítrž Martin Mates, který z úhlu prostřelil gólmana a poslal nás do vedení. Pivochody logicky začaly víc útočit a přišly i šance. V poslední minutě byl útočník soupeře faulován Tomášem Rosenbergerem, rychle rozehrál a obránce nabíhající z druhé vlny málem protrhl síť. Naštěstí ale rozhodčí gól pro předčasnou rozehrávku neuznal a my jsme vedení udrželi až do závěrečného hvizdu.
Ve druhém zápase naší skupiny porazil Killtec Klapzubovu 12° 2:0 a nám tak v utkání s tímto soupeřem stačil k postupu bod. Nakonec jsme ale zvítězili 3:1 a postoupili ze skupiny jen o skóre z druhého místa. Naše nejlepší vystoupení na turnaji načala bomba Tomáše Rosenbergera, který po chybě obrany nedal zblízka střelou pod břevno brankáři šanci. Soupeř ale ještě do poločasu vyrovnal a utkání bylo stále otevřené. Pak ale přidal Tomáš druhou branku a když vzápětí potrestal Martin Mates třetím gólem špatně postavenou zeď soupeře, bylo o osudu utkání rozhodnuto.
Semifinálový los k nám byl celkem přívětivý a dělali jsme si zálusk alespoň na druhé místo ve skupině, zaručující boj o třetí místo. V prvním utkání proti favorizovanému domácímu týmu jsme nepodali optimální výkon a na branku z prvního poločasu jsme již nedokázali odpovědět. Náš sen o finále se rozplynul, přesto nám k druhému místu ve skupině proti Lynx opět stačil jen bod.
Po brance agilního Michala Stodoly jsme dokonce ještě čtyři minuty před koncem vedli, nakonec se ale radoval soupeř. Nejprve útočník přesprintoval nedůsledného Otu Dubna, Martin Viták míč vyrazil a dobíhající Jirka Vorba ho ve skluzu dopravil nešťastně do vlastní sítě. Smolný gól nás hodně poznamenal, a když dvě minuty před koncem po nedůslednosti celé obrany Lynx přidali druhý gól, bylo po nadějích. V semifinálové skupině jsme skončili poslední, přesto je to nejlepším výsledkem našeho týmu od loňského Sportovního dne.
Hodnocení turnaje: Podali jsme jeden z nejlepších výkonu za celou dobu existence týmu a nebýt nešťastného výpadku v závěru rozhodujícího utkání proti Lynxu, mohl být náš úspěch ještě větší. V první chvíli jsme byli všichni zklamaní, ale musíme si uvědomit, že už postup ze skupiny byl výborným výsledkem. Velkými klady našeho vystoupení byla jistě velká účast hráčů, velký týmový výkon a hlavně nárůst sebevědomí, protože tento turnaj ukázal, že se můžeme měřit i ze soupeři z vyšších lig. Nezbývá než doufat, že si tento vítězný duch přeneseme i do podzimní sezóny, v které bychom měli konečně zaútočit na medailové příčky. Nesmíme se ale ani nechat unést a soupeře podcenit, to by nás mohlo opět srazit zpět dolů.