45. Anton Olchovoj
49. Jirka Škrábek
52. Vašek Doubek (Lukáš Lojín)
53. Vašek Doubek

Odveta za podzimní potupu nám vyšla na výbornou, po nejlepší výkonu ve 4. lize jsme deklasovali Jemné a Solené 7:2. Dlouho vcelku vyrovnaný zápas se rozhodl mezi 44. a 53. minutou, kdy jsme stihli demontovat soupeře pěti góly. První dvě branky ve čtyřce si připsal Anton.
Do důležitého zápasu v Malešicích jsme šli poměrně oslabení, do branky se sice vrátil Pavel, ale pro změnu chyběl Jirka Dymák, distancovaný Adam a na poslední chvíli kvůli rodinným povinnostem i Luboš.
Od prvních minut jsme se soustředili zejména na obranu a zalezlí v bloku jsme čekali na chyby soupeře a možné brejky. Tato taktika se nám v tomto případě víc než vyplatila, spolu se standardkami jsme tak dosáhli většiny našich gólových úspěchů.
Soupeř sice byl víc na míči, ale do žádných větších příležitostí se v úvodu nedostával. Naši obránci se celý zápas zvládali dobře posunovat se svými hráči a úzké malešické hřiště také hře "Chipsů" úplně nepřálo.
Zajímavou zápletku dala duelu už pátá minuta, kdy Vašek rozjel rychlý brejk přihrávkou na rozběhnutého Lukáše, ten přihrál do tandemu Matějovi a jeho střelu ještě následně jistil na brankové čáře. Na obrazu hry se sice nic nezměnilo, soupeř stále kontroloval míč, ale přes naší důslednou obranu se neprosazoval a to se odráželo i na jeho stoupající nervozitě.
A zatímco naše defenzíva fungovala v prvním poločase prakticky bezchybně, nám hrály chyby soupeře do karet. Dlouhý aut Jirky propadl na zadní tyč až k Antonovi, který si ho zvládl zpracovat a ještě podstřelit padajícího gólmana.
Naopak v úvodní fázi druhé půle jsme si vybrali slabší chvilku, trochu lacině jsme se zbavovali míčů a v přebírání hráčů jsme nebyli tak důrazní, což se odráželo ve zvýšené aktivitě soupeře a hlavně množství jeho šancí. Pavel musel vytáhnout několik těžkých zákroků, jednou mu pomohla tyčka, nakonec ale kapituloval, když jsme špatně obsadili hráče a Jemní a Solení už akci dohráli až do koncovky.
Nám se ovšem podařilo zareagovat tím nejlepším možným způsobem. Vašek se u lajny elegantně, byť s trochou štěstí, zbavil dvou protihráčů, utekl po pravé straně a předložil neodmítnutelnou nabídku Lukášovi, který zatloukl míč pod břevno. Náš nejlepší střelec se mohl radovat i z hattricku, jenže po dalším rychlém brejku mu v cestě stála horní tyč.
Znovu jsme vedli o dva góly a v následujících minutách se hra soupeře totálně rozsypala. Jirka sice rohy kopal většinou do území nikoho, jednou se mu ale povedla ideální rozehrávka po zemi, střelu Matěje gólman jen vyrazil před Antona, který se zblízka nemýlil. A za chvíli se radoval i samotný Jirka, Antonovo aktivní napadání donutilo obránce k chybě, míč se odrazil k Jirkovi a na jeho nepříliš prudkou, ale přesnou střelu k tyči gólman nedosáhl.
Poslední desetiminutovka pak byla velkým představením Vaška, který nejprve po dalším brejku a přihrávce Lukáše zakončil přesně z úhlu a hned o minutu později využil další nedorozumění v obraně Solených. Soupeř v samotném závěru už jen kosmeticky zkorigoval skóre.

Bez přehánění se dá říct, že tohle byl náš nejlepší zápas ve čtvrté lize. Odehráli jsme z taktického hlediska skvělé utkání. Obrana hrála se stoprocentním nasazením, soupeři jsme stačili fyzicky a nepustili ho do souvislejšího tlaku. Na druhé straně se nám dařily brejky a také standardní situace, ze kterých jsme dvakrát skórovali. Pokud takové výkony dokážeme zopakovat častěji, jsme schopni hrát na této úrovni s každým.
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

Ke své tradiční obětavosti v obraně přidal tentokrát i gólovou nadstavbu, a to hned dvakrát. Na dalším gólu měl navíc poměrně zásadní podíl.

Sviňmetr : 6.8 sviní (velmi kvalitní)