53. Michal Vrtiška (Ivo Kurhajec)
55. Lukáš Lojín (Adam Marcinik)

51. minuta
Adam Marcinik

Nejlepší zápas roku jsme odehráli v 5. kole proti Opatovským kanonýrům. Favorizovaného soupeře jsme k ničemu zásadnímu nepustili, naopak ve druhém poločase nemilosrdně trestali každou jeho chybu a nakonec i díky hattricku Lukáše vyhráli vysoko 6:1.
Ačkoliv to dlouho vypadalo, že budeme mít tentokrát plný stav, nakonec jsme se sešli v poslední době tradičním počtu deseti hráčů. Chyběl Vašek, ale absenci nejproduktivnějšího útočníka se podařilo nahradit překvapivě úplně bez problémů. A zvládli jsme i úvodních deset minut bez Pavla, který dorazil na zápas pozdě.
Soupeř byl v prvním poločase velmi aktivní, více než o kombinaci se ale pokoušel o individuální průniky, které se nám i zásluhou dobrého zdvojování dařilo vcelku eliminovat. Také jsme přidali na dlouho vzývaném důrazu, získali jsme tak řadu míčů a to zejména v nebezpečném prostoru před vlastní brankou.
V prvním poločase gól nepadl, přestože se hrálo poměrně atraktivní a rychlé utkání a šance byly na obou stranách. Kanonýři ale svému jménu příliš nedostáli, stříleli převážně mimo a Matěje, později Pavla tolik neprověřili. A pokud ano, byli oba brankáři tentokrát naší jistotou. Na druhé straně se zatím neúspěšně zastřeloval Lukáš a v největší šanci si příliš dlouho rovnal míč Tomáš a nakonec ani nezakončil.
I ve druhé půli jsme chtěli hrát stejně aktivně a nutit soupeře k chybám, jen být trochu efektivnější v koncovce. A plán se podařilo splnit bezezbytku. O osudu zápasu rozhodl právě vstup do druhého dějství, když se nám podařilo rychle vstřelit dvě branky. Nejdřív Matěj našel při brejku na zadní tyči Michala, který nedal gólmanovi šanci a vzápětí se nevídanou bombou zdálky přesně trefil Lukáš.
Soupeř znervózněl, začal chybovat zejména v přechodu do útoku a také mu příliš nevoněla naše důrazná hra. Je potřeba přiznat, že rozhodčí nás tentokrát rozhodně nepoškodil, chyby ale dělal na obě strany, zejména pak v závěrečné desetiminutovce. Do ní jsme vstupovali už s tříbrankovým náskokem, Anton při rohu skvěle předskočil dvojicí bránících hráčů a zblízka překonal gólmana.
Zápas gradoval a zajímavých či sporných situací přibývalo. Pavlův výhoz zblokoval bránící hráč úmyslně rukou, ale sudí v tomto případě správně nechal pokračovat ve hře. Lukáš mohl jít z poloviny hřiště sám na brankáře a poradil si s přehledem. Pak se Matěj ve vápně trochu zbytečně pokopal s dotěrným útočníkem, obešlo se to ale překvapivě bez karet. Za Adamův skluz na unikajícího útočníka už ale žlutá výstraha přijít musela, a dokonce jsme se pár okamžiků obávali, že budeme muset dohrávat v oslabení.
Kanonýři byli z průběhu zápasu evidentně frustrovaní, my jsme ale tentokrát neměli žádné slitování. Jejich další ztrátu potrestal z brejku tří proti dvěma Ivoš, který připravil snadnou pozici pro Michala a "kanára" dovršil o chvíli později z podobné situace Lukáš, který šel do úniku s Matějem na jediného beka a přesnou ranou dokonal hattrick. Soupeř sice těsně před koncem trochu ušmudlanou střelou zkazil Pavlovi čisté konto, naši oprávněnou radost už ale zkalit nemohl.

Skvělý výkon, přesně takhle bychom měli hrát a pak se můžeme směle měřit s každým.
Hráč zápasu: Lukáš Lojín      Profil...      Statistika...

Jak byl v minulých zápasech kritizován, tak tentokrát si zaslouží jen slova chvály. Dominantní v osobních soubojích, přesný v rozehrávce a nekompromisní v zakončení.

Sviňmetr : 8.7 sviní (SUPER !!!)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr