Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:0 (2:0)

1. Jirka Dymák (Matěj Kuncíř)
23. vlastní

Nejpřesvědčivější výkon sezóny podaly Modrý Svině v 7. kole proti favorizovanému týmu Slavoj Legends, když jsme silného soupeře pustili do jediné vyložené šance a díky bleskovému gólu Jirky z první minuty mohli slavit výhru 2:0. Druhou branku si dal po Antonově rohu soupeř sám a po přestávce už jsme svůj náskok s přehledem uhlídali.
Velké zápasy v našem podání obvykle přicházejí v těch nejkrizovějších situacích. Tentokrát nám reálně hrozilo, že v případě prohry před dvojzápasem s vedoucí dvojicí klesneme na sestupovou příčku, což by byl velký problém. Navíc se nás podle původních informací mělo sejít jen šest. Ivoš a později taky Richi s Michalem ale dorazili a měli jsme tak k dispozici plnou sestavu, zatímco soupeř, který obvykle hrává v neděli, neměl na střídání nikoho.
Těžko soudit, nakolik to byl rozhodující faktor, každopádně mnohem důležitější bylo, že už v první minutě jsme otevřeli skóre. Matějův aut propadl na zadní tyč k nehlídanému Jirkovi a ten nemohl ze dvou kroků minout prázdnou branku. Jirka byl hlavní postavou i následující situace, když v hlavičkovém souboji dostal ránu do obličeje, zápas ale přes nepříjemné zranění dohrál.
Soupeř se snažil tvořit hru a ve středu pole byl mnohem aktivnější, žádný velký výsledek mu to ale nepřinášelo, obrana pracovala naprosto spolehlivě a jakékoliv náznaky problému případně hasil Pavel. Vlastně jediné skutečně reálné ohrožení branky přišlo až těsně před poločasem, když útočník na křídle přešel přes Antona, vyhnul se křižujícímu Otovi a Pavlem vyraženou střelu dorážel v pádu hlavou do tyče.
To už jsme ale vedli o dva góly, neboť po Antonově rohu už podruhé v sezóně, tentokrát z levé strany, ukradl Richimu gól smolný zásah obránce. Mimochodem, z deseti jarních ligových gólů šlo už o třetího "vlastence".
Po přestávce psal další kapitoly své Encyklopedie střelcova trápení opět Ivoš, Richi sice jednou po individuální akci pěkně vystřelil, ve vyložené šanci ale sám proti brankáři volil dost nesmyslně střelu z kroku a střelecké kopačky neobul ani Matěj. Hráli jsme ale jinak kompaktně, týmově a nechali soupeře se trápit s dobýváním naší branky.
Sloveji se však nedařilo a jak to známe dost často sami, jeho výkon postupně klesal a měnil se v křeč. Nám všechno hrálo do karet a deset minut před koncem už bylo prakticky jasné, že tenhle zápas prostě neprohrajeme. Navíc jsme mohli přidat i dalšígóly z brejků do otevřené obrany, ale to bychom už chtěli asi moc.

K výhře nás nedovedl žádný ofenzivní festival a střelecké probuzení se také přiliš nekonalo, v tomto případě to ale vůbec nevadilo. Dokázali jsme se vrátit k poctivé obranné hře, která nám vždy přinášela úspěchy a navíc jsme dokázali celý zápas hrát koncentrovaně a hlavně v tempu, takže jsme soupeři nedali možnost vytvořit si nějaký větší tlak.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Jeho výkon s každým zápasem stoupá, tentokrát byl naprosto bezchybný v obraně, při každé příležitosti podporoval útok a po jeho autu padl vítězný gól.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Dobrej zápas, jen tak dál!!!

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : zápas byl suprovej, jen teda nevím co s tou koncovkou. Nemám pocit, že bych hrál nějak tragicky, ale zakončení tragický mám. Na to, že jsem útočník to je docela blbý...:D