Zápas : 10.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:2 (0:0)

52. ---
59. Jirka Dymák (Lukáš Klimek)

Modrý Svině udržely 6. ligu i pro příští sezónu. Rozhodla o tom již kolo před koncem remíza s favorizovanou Efficenzou, když naše oslabená sestava dokázala v posledních osmi minutách vymazat dvoubrankový náskok soupeře a urvat tak potřebný bod.
V týdnu před zápasem to chvíli dokonce vypadalo, že bychom se mohli sejít v plné sestavě a ve skrytu duše jsme tak pošilhávali po ukončení soupeřovy série bez porážky. Leč ani tentokrát nám nebylo dáno, postupně Pavla vyřadily rodinné povinnosti, Matěje sklátila chřipka a Ivoše nepustil do hry kotník. Jelikož jsme nechtěli podstoupit další beznadějnou bitvu bez možnosti střídat, nastala fáze shánění kohokoliv, kdo za nás už letos nastoupil a byla alespoň nějaká naděje, že by mohl projednou přijít.
První půle se odehrávala za mírné převahy Efficenzy, leč bez větších šancí. Na naší straně se do útoku dostávali zejména Jirka s Richim, k žádnému velkému ohrožení branky to ale nevedlo. Do vnitřních prostor branky se za poločas nikomu trefit nepodařilo, brankové konstrukce ale zněly. Nejdříve na naší straně a o chvíli později po Lukášově individuální akci i u Efficenzy.
Předčasný odchod "do kabin" nám zajistila závada na elektrice, díky níž se hřiště ponořilo na čtvrt hodiny do tmy. Posledních pět minut se tak dohrávalo spolu s půlí druhou. V ní zpočátku dominovala Effinenza, gólman nás ale držel. Když se ale útočník rychle otočil kolem Lukáše a vypálil pod břevno, byl proti této ráně krátký.
Soupeř se dostal do vedení, náhle nemusel nikam spěchat a bylo na nás, abychom ukázali, co umíme. Dostali jsme se do několika zajímavých šancí, leč trefit branku nám snad souzeno nebylo. Na druhé straně nás soupeř hezky vyšachoval a střelou po zemi na přední tyč navýšil náskok.
To už byla krizová situace, zvlášť při naší známé neschopnosti vypořádat se s dvoubrankovým mankem. Štěstěna ovšem stála při nás. Osm minut před koncem soupeř rozehrával až příliš bohorovně, Richard vletěl do vápna, nechal se trefit gólmanem a svitla nám naděje.
Efficenza v posledních patnácti minutách spálila několik velkých šancí, překopla i skoro prázdnou branku a to se jí v závěru vymstilo. Běžela předposlední minuta, když se nám konečně kombinačně zadařilo, Lukáš z pravého křídla našel těsně za vápnem Jirku a ten se trefil přesně k tyči.

Tentokrát si musíme přiznat, že jsme měli i trochu štěstí. Můžeme spekulovat, nakolik soupeř konec podcenil, důležité je ale to, co jsme předvedli my. Opět byl výkon založen na bojovnosti, v této sestavě to ani jinak nešlo, v závěru jsme pak dokázali, že umíme i kombinovat a to nám přineslo vytoužený bod. Opět se ale na mysl vkrádá myšlenka, kde jsme mohli být, kdybychom doslova nepromrhali celý říjen. O záchranu bychom určitě nehráli...
Hráč zápasu:       Profil...      Statistika...

Nastoupil po dlouhé době, rozhýbal náš útok a svým důrazem si řekl o gólový zápis.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)