33. Jirka Dymák (Tomáš Rosenberger)
40. Tomáš Rosenberger (Lukáš Klimek)
48. Matěj Kuncíř
59. vlastní

V devátém kole jsme si už poněkolikáté v této sezóně zahráli na Jánošíky a odevzdali body soupeři z dolní poloviny tabulky. Tentokrát jsme dopřáli pocit z první jarní výhry týmu Bez názvu a definitivně se tak zbavili postupových "starostí".
Do Kbel jsme se sjeli v trochu okleštěné sestavě, chyběli hlavně Pavel s Gregim, do branky tak musel Michal. Soupeř, který to k nám měl takřka přes celou Prahu, se ale málem nesešel vůbec, začínali jsme tak s mírným zpožděním.
Pokud za něco v tomto zápase zasloužíme pochvalu, pak za první čtvrthodinku, kdy jsme hráli aktivně dopředu a bezpečně dozadu a byli o něco lepším týmem. Leč žádnou ze slibných možností jsme nevyužili, Lukášovu sólu chyběly k úspěchu centimetry, Jirkovy přihrávky se nedočkal na zadní tyči číhající Martin a zahodili jsme i slibné přečíslení tři na jednoho.
Přijít tak musel zákonitě trest, po jedné akci jsme se nestačili vrátit a soupeř nás brejkem do rozhozené obrany potrestal. Podobná situace se do poločasu opakovala ještě jednou a o přestávce jsme si měli rozhodně co vyříkávat. V té době už jsme totiž rozhodně lepší nebyli a soupeř dokazoval to, co jsme očekávali, tedy že jeho postavení na sestupových příčkách neodpovídá jeho reálné síle.
I druhou půli jsme začali dobře, vytvořili jsme si tlak a hlavně dokázali brzy snížit, když po přiťuknutí Tomáše si zahrál úspěšný biliár s gólmanem a tyčí zakončující Jirka. Ovšem další možnosti jsme už nevyužili, osamocenému Tomášovi na vápně se gólová teč úplně nepovedla, několikero závarů skončilo maximálně rohem a tak opět přišlo to, co přijít muselo. Soupeř znovu uspěl po brejku a tvrdou střelou z úhlu opět odskočil na dvoubrankový rozdíl.
Když o pár minut později Bez názvu trochu nenápadnou střelou skórovali počtvrté, začalo to s námi vypadat zle. Ale nevzdali jsme se a dokázali utkání ještě zdramatizovat. Nejdřív Tomáš po Lukášově přihrávce vyhrál souboj s obráncem, využil podklouznutí gólmana a za pomoci břevna vykřesal naději, poté skončil překvapivě v síti i Matějův kop od branky. V té chvíli zbývalo do konce ještě přes deset minut a cítili jsme, že bodový zisk je opět hodně blízko.
Bohužel jsme se nevyvarovali dalších chyb v obraně a jednu z nich soupeř trochu laciným gólem na bližší tyč potrestal. Poslední minuty jsme hráli už vabank, znovu měli několik příležitostí, ale vlastní gól soupeře, který nám mohl ještě dát naději na remízu, přišel už příliš pozdě.

Jistě, vepředu jsme zahodili dost šancí, ale dali jsme nakonec čtyři góly a to se při obvyklé produktivitě našeho útoku počítá spíše jako úspěch. Tentokrát nás nepodržela naše obvykle silnější stránka, defenzíva. Obránci jistotou dvakrát neoplývali a soupeř měl spoustu brejkových možností, k čemuž mu pomohli i občas dost laxně se vracející útočníci. Pokud chceme uspět v posledních dvou utkáních, musíme obranu rozhodně zlepšit.
Hráč zápasu: Tomáš Rosenberger      Profil...      Statistika...

Nepodal sice žádný extra výkon a rychlostně už to není dávno žádná sláva, ale tentokrát byl u dvou gólů a měl i další šance.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)